loader
AGD

Odkurzacz – jak wybrać?

Rodzaje odkurzaczy i ich zastosowanie

Rynek odkurzaczy jest bardzo szeroki. W naszym sklepie znajdą Państwo odkurzacze workowe (wyposażone w specjalne worki, do których trafiają zabrudzenia) oraz odkurzacze bezworkowe nazywane też cyklonowymi (w których zamiast do worka, zanieczyszczenia trafiają do plastikowego zbiornika).

Posiadamy także odkurzacze wodne, które gromadzą nieczystości w zbiorniku z wodą oraz odkurzacze piorące – z funkcją prania, dzięki którym można uprać dywan, a także zebrać rozlane płyny.

W naszej ofercie znajdą Państwo również odkurzacze pionowe (zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe) ze stacją dokującą oraz małe, poręczne, bezkablowe odkurzacze ręczne. Te ostatnie, dzięki niewielkim rozmiarom potrafią usunąć zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Znając typy odkurzaczy, warto zagłębić się w ich indywidualne cechy i różnice między nimi. Odkurzacze różnią się przede wszystkim głośnością – najcichsze modele osiągają głośność poniżej 65dB. Nie zakłócają więc normalnych warunków otoczenia, można przy nich swobodnie rozmawiać.

Solidny odkurzacz w leroy merlin warszawa

Kolejna cecha to pojemność – do małego mieszkania wystarczy odkurzacz z małą pojemnością worka czy zbiornika. Przy większych metrażach powinien posiadać minimum 3,5 litra. Wybierając odkurzacz warto też zwrócić uwagę na długość kabla – dla wygody użytkowania polecane są modele z długim kablem. Istotna jest też waga urządzenia. 

Przed zakupem najlepiej porównać różne modele i marki odkurzacze, i dobrać ten które odpowiada parametrom najlepiej. Tutaj porównujemy odkurzacz Electrolux z podobnymi urządzeniami w tej kategorii. Zobacz!

Szczotki i nasadki odkurzaczy 

W zastawach z odkurzaczem z pewnością znajdą się różne szczotki i nasadki. Do czego służą?

  1. Elektroszczotka - posiada wałek ze sztywnym włosiem. W elektroszczotce znajduje się specjalny silniczek napędzający wirujący wałek, dzięki czemu odkurzanie jest dokładne i komfortowe,
  2. Turboszczotka – ma podobną budowę do elektroszczotki. Różnica tkwi w tym, że turboszczotka nie posiada silniczka, który ją napędza. W ruch wprawia ją pęd powietrza włączonego odkurzacza,
  3. Ssawka szczelinowa – posiada niewielką wąską końcówkę, która jest w stanie dotrzeć nawet w najmniejsze zakamarki,
  4. Szczotka z naturalnym włosiem – zapobiega rysowaniu odkurzanych powierzchni. Doskonale sprawdza się przy odkurzaniu mebli, zobacz nową ofertę Leroy Merlin w Warszawie
  5. Szczotka dwu-funkcyjna – posiada specjalny przełącznik, dzięki czemu można zmieniać tryb czyszczenia ze zwykłej szczotki do podłóg w szczotkę do dywanów.