loader
Akcesoria domowe

Na co zwrócić uwagę, wybierając worek do odkurzacza?

Korzystając z workowego odkurzacza, należy pamiętać o wymianie regularnej worka. W innym wypadku naprawdę sprzątanie będzie nieskuteczne. Przepełniony worek nie będzie zasysać zabrudzeń na przykład kurzu. Mamy dostępne na rynku różnego rodzaju worki do odkurzaczy. Najczęściej nie wiemy, na który się zdecydować. Warto skorzystać z podpowiedzi.

Dowiemy się z tego artykułu:

- co kupić - papierowe worki, a może syntetyczne,

- jakie są rodzaje do odkurzaczy worków?

- na jakie pozostałe parametry musimy zwrócić naszą uwagę?

Rodzaje worków do odkurzaczy

Wydawać by się mogło, że wybór worków jest prosty. Szczególnie gdy znamy nazwę modelu naszego odkurzacza. Jednak nie jest to wszystko. Znaleźć w sprzedaży można kilka rodzajów worków do naszego odkurzacza. Różnią się one od siebie materiałem czy też sposobem samego użytkowania.

Dzieli je na:

- jednorazowe

- wielorazowe.

Czy wiemy, że worki wielorazowe materiałowe kupić można nie tylko do odkurzaczy tradycyjnych, ale również do odkurzaczy iRobot.

A worki syntetyczne czy też papierowe?

Jeśli w naszym odkurzaczu używamy jednorazowych worków, to powinniśmy się zastanowić czy wybrać papierowe worki do odkurzaczy też może lepiej takie syntetyczne? Te pierwsze są zdecydowanie najbardziej popularne oraz także najtańsze. Do tego są naprawdę przydatne w użytkowaniu. Jeśli chodzi o wadę papierowych worków, to niestety jest to ich trwałość. Raczej są one bardzo delikatne. Gdy je przepełnimy to mogą popękać i wysypać wszystko co znajduje się akurat w środku.

Świetna alternatywa dla papierowych worków to bez dwóch zdań worki syntetyczne. Jest to rozwiązanie najbardziej polecane. Wykonane są z mikrowłókna specjalnego, które znacznie skuteczniej od papieru zatrzymuje cząsteczki drobne kurzu w samym środku. Syntetyczne woki nie oferują tylko lepszej znacznie filtracji, ale są również dużo bardziej odporne. Chodzi zarówno o działanie wody jak i także o mechaniczne uszkodzenia. Wybór oczywiście należy wyłącznie do nas.

Przed zakupem odkurzacza warto również porównać go z innymi modelami. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowania w zakupie nowego urządzenia. Zobacz jak porównujemy odkurzacz Electrolux z innymi modelami.