loader
Elektronika

Jaką konsolę przenośną wybrać?

Dziś przenośne konsole powoli są wypierane z rynku, ponieważ w wiele gier możemy grać na naszych podręcznych smartfonach. Jednak wciąż jest na nich możliwość grania w interesujące gry, co może stanowić dla nas alternatywę dla zwykłej konsoli stacjonarnej.

Obecnie konsole stacjonarne biją swoje rekordy popularności. Są bardzo wydajne, dają nam ogrom możliwości i można je zakupić stosunkowo tanio. Dziś można na nich nie tylko grać, ale również korzystać z telewizji czy też z internetu. Popularny dziś Xbox One X, może służyć całej rodzinie jako świetne domowe centrum rozrywki. Potencjalny klient wymaga dziś wręcz od tego typu urządzeń, przede wszystkim wielofunkcyjności. Dobrym przykładem tego typu urządzenia jest nasz podręczny smartfon, w którym skrywają się funkcje wielu sprzętów, w tym również i konsoli przenośnej.

Dlatego też dziś konsole przenośne nie pojawiają się na rynku zbyt często, a wybór jest bardzo skromny. Jedynie Nintendo oferuje nowe produkty w tym zakresie. Również Sony oraz Nvida chciało nieco osiągnąć na tym rynku, oferując między innymi tablet do gier. Producenci obecnie nie chcą jednak inwestować w gałąź, która być może niedługo przestanie w ogóle funkcjonować. Chcą bowiem iść w rejony, gdzie widać ewidentne zyski. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka konsol, myśląc poważniej o ich zakupie.

Nintendo Switch

Jest ona obecnie na rynku bez wątpienia najbardziej innowacyjna. Można z całą pewnością stwierdzić, iż łączy ona kilka urządzeń w jedno, jest zatem wielofunkcyjna. Przypomina ona nieco tablet do gier, jednak przy pomocy stacji dokującej można z niej sporządzić normalną konsolę stacjonarną. Jej sercem jest moduł główny, który posiada ekran o przekątnej 6,2 cala. Wygląda on jak zwykły tablet. Wiele gier wymaga tylko sterowania dotykowego, lecz dużą  niespodzianką jest konwertowalny pad Joy-Con.

Nintendo Switch w lidl lublin

Lewy i prawy element pada, da się połączyć do tabletu. Można również połączyć je za pomocą uchwytu Joy-Con Grip. Dwie części pada można trzymać w obu rękach, można również jedną z nich oddać komuś do gry i grać wspólnie. Joy-Con ma cały zestaw przycisków, może być zatem kontrolerem. W każdym znajduje się akcelerometr i żyroskopowy czujnik ruchu. Można zatem wykonywać niezależne ruchy prawym i lewem Joy-Conem. Możliwości zabawy na konsoli jest zatem wiele.

Opcja równie interesująca to wibracje HD, delikatniejsze niż w zwykłym padzie. Grafika również jest na bardzo wysokim poziomie, choć to zasługa zwykłego tabletu. Można jednak w tym przypadku zapomnieć o "poważnych" tytułach, które pojawiają się chociażby na PS4. To konsola przede wszystkim do zabawy dla całej rodziny, a jej cena to około 1450 zł.

Nintendo 3DS

Nieco tańsza i przenośna konsola, to Nintendo 3DS. Można ją kupić również w wersji XL. Ma wyświetlacz o przekątnej 4,88 cala, co oferuje dobre efekty 3D. Kamerka dopasowuje kąt widzenia gracza do sytuacji, co daje bardzo fajny efekt wizualny. Gra dzięki temu jest bardzo realistyczna. Nowe gry do kupienia w  lidl.okazjum.pl/lublin

Dodatkowy ekran pomaga sterować opcjami konsoli. W najnowszym modelu jest wzmacniany procesor, co daje niezwykle dobrą płynność obrazu. Na Allegro w dniu publikacji konsola kosztowała 850 zł.

Nintendo 2DS

Ta konsola ma prostszą konstrukcję, a tym samym niższą cenę. Nie ma w niej również funkcji 3D. Obudowa jest płaska co może wpływać na mobilność. To daje jednak komfort iż nie ma elementów, które mogłyby się zepsuć. Parametry są takie same jak w konsoli wyżej. Nie ma jednak drugiego głośnika, a dźwięk jest monofoniczny. Jej cena to 650 zł.