loader
AGD małe

Promocje i kupony – sposób na zakupy AGD

 

Zakup nowej lodówki czy pralki często wiąże się z dużym wydatkiem. Koszty poniesione w takich sytuacjach można jednak łatwo obniżyć. Przedstawiamy prosty patent na zakupy AGD, czyli promocje i kupony rabatowe.

Oferty sezonowe

Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny sklepu, powrót do szkoły... Okazji do zorganizowania promocji tematycznej jest w ciągu roku mnóstwo. Chętnie wykorzystuje się to w sklepach internetowych, przyciągając w ten sposób klientów atrakcyjnymi rabatami na określoną grupę produktów, a wśród nich oczywiście na AGD. Kiedy w końcu najlepiej kupić tanią lodówkę, jeśli nie w pierwszy dzień lata?

Kupony rabatowe

Oprócz regularnych promocji sklepy internetowe udostępniają także kupony rabatowe do indywidualnego użytku. Taki kupon można wykorzystać na zakup taniego AGD. Kupony i kody przyznawane są np. w newsletterze rozsyłanym przez sklep, znaleźć je można również na specjalnych stronach poświęconych tej tematyce. 

Wyprzedaże

Wiele sklepów w ramach swojej działalności organizuje outlet, czyli miejsce, oferujące produkty z końcówek kolekcji, egzemplarze powystawowe czy pochodzące ze zwrotów. To nadal w pełni sprawny i serwisowany sprzęt, który posłuży nowemu użytkownikowi przez wiele lat. Inną okazją do zakupu taniego AGD są wyprzedaże, często określane zwyczajowo jako „czyszczenie magazynu”. Klienci sklepu mogą liczyć wtedy na duże obniżki.

Rabaty na większe zakupy

Jedną z często występujących promocji jest rabat naliczany przy większych zakupach. Sklep wyznacza wówczas ofertę promocyjną, która obejmuje wybrany asortyment. Przy zakupie większej liczby produktów z oferty możesz liczyć na atrakcyjną zniżkę. Na podobnej zasadzie działa rabat przyznawany podczas zakupów za określoną kwotę. W taki sposób taniej kupisz wiele artykułów AGD prezentowanych w najpopularniejszych sklepach internetowych.

Black Friday

Praktyka związana z organizowaniem wielkich obniżek w listopadzie wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, lecz na pewną skalę przyjęła się także w krajach europejskich. Black Friday, bo o nim mowa, przypada dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, czyli z reguły w ostatni piątek listopada. W tym dniu sklepy w USA obniżają ceny produktów nawet o 90%. Podobny zwyczaj przyjmują niektóre sklepy w Polsce, organizując z tej okazji atrakcyjne promocje na sprzęt AGD, RTV czy urządzenia elektroniczne. Jeśli planujesz zakup AGD w drugiej połowie roku, warto zaczekać na czarny piątek – możesz wówczas trafić na wyjątkową obniżkę.