loader
Sprzęt RTV

Popularne modele nawigacji GPS

Nawigacje samochodowe w ujęciu klasycznym, wciąż cieszą się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że są znacznie wygodniejsze od smartfonów. Jakie modele ostatnimi czasy królują na rynku?

Niska półka cenowa - nawigacje nie przekraczające 200 zł

W tym przedziale cenowym, dość popularna jest nawigacja GoClever Navio 2 540 FEPL, której cena to około 185 zł. Posiada ona ekran dotykowy, który ma przekątną 5,4’’ i rozdzielczości 480 x 272 px. W urządzeniu znajduje się wbudowana mapa, która obejmuje nie tylko obszar całej Polski, ale i Europy. Aktualizacje map są dożywotnio darmowe, co jest niewątpliwym plusem. Nawigacja opiera się na Windows 6.0 i posiada 4 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność samego akumulatora, to 950 mAh. Urządzenie może również pełnić funkcję transmitera FM. Ostrzeże nas podczas jazdy gdzie jest fotoradar oraz w jakim momencie przekraczamy prędkość.

Konkurencyjnym modelem jest Navitel F150, którego koszt to około 180 zł. Ekran nawigacji ma przekątną 5’’ i 4 GB wbudowanej pamięci. Pojemność akumulatora jest tu większa - 1200 mAh. Wbudowana jest mapa Polski oraz czterech państw sąsiednich. Aktualizacje również są dożywotnio darmowe. Posiada również 3D i bardzo dużą liczbą naniesionych punktów POI, czyli przykładowo stacje benzynowe. Poza tym ma także funkcję "kliknij i jedź". Można zatem kliknąć w dowolny punkt na mapie i być do niego automatycznie prowadzonym.

Urządzenia z średniej półki - do 500 zł

W tym zakresie jedną z najpopularniejszych nawigacji jest Mio Spirit 7500 LM, kosztująca około 350 zł. Ma ekran matowy, który posiada przekątną 5’’ i rozdzielczości 480 x 272 px. Ponadto ma także 4 GB wbudowanej pamięci. Pojemność akumulatora jest na średnim poziomie - 950 mAh. Posiada wbudowaną mapę Polski firmy firmy Tele Atlas, która aktualizowana jest dożywotnio. Ma wiele innowacyjnych funkcji , przykładowo LearnMe Pro. Obiera także trasę dostosowaną do stylu jazdy kierowcy. Umie również wypowiadać nazwy ulic i wyświetla skrzyżowania w trybie 3D.

Nawigacja samochodowa w media expert gazetka

Inną popularną nawigacją w podobnej cenie jest także produkt Navitel, a mianowicie model E700. Ma bardzo dobre parametry techniczne. Posiada duży ekran o przekątnej 7’’ i aż 8 GB pamięci wbudowanej. Ma wgraną mapę Polski oraz Europy, plus cały teren Rosji. Aktualizacja map standardowo jest darmowa i dożywotnia. Nawigacja ta ma także tryb ciężarowy, dlatego idealnie nadaje się dla zawodowych kierowców.

Modele w cenie powyżej 500 zł

Jedną z najlepszych nawigacji w tej cenie, jest TomTom. Już za około 820 zł można kupić model Via 62. Posiada on  ekran dotykowy mający przekątną 6’’ oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Wbudowana jest mapa Polski oraz aż 45 krajów Europy. Aktualizacje są oczywiście darmowe. Mapy w tej nawigacji są bardzo dopracowane, przejrzyste i zawierają naniesionych mnóstwo ważnych punktów. Jakość tej nawigacji potwierdza między innymi fakt, iż tych porduktów używa wiele słynnych koncernów, przykładowo Citroen.

Najdroższa nawigacja w tym przedziale to Mio MiVue Drive 60. Jej cena to około 900 zł. To zarówno nawigacja, jak i wideorejestrator jazdy. Ma ekran o przekątnej 6,2’'. Posiada wbudowaną mapę Polski i Europy skomponowaną  przez  Tele Atlas. Kamerka rejestruje filmy  w rozdzielczości Full HD. Posiada także  szeroki kąt widzenia i bardzo jasny obiektyw. Może być zatem z powodzeniem używana nawet nocą. Sprawdź ceny https://media-expert.okazjum.pl