loader
AGD małe

Interesujące modele żelazek z dodatkami

Jeszcze parę lat temu żelazko posiadało proste funkcje - włączyć i ustawić temperaturę. Obecnie liczba różnorodnych funkcji się zwiększyła. Poniżej najciekawsze modele, które przydadzą się każdej pani domu.

Tefal model FV9962

Nie posiada przewodu zasilającego tylko stację ładującą. Producent gwarantuje swobodę podczas poruszania się i jednoczesną wydajność. Jego moc wynosi 2600W. Sprosta nawet najbardziej pogniecionym i najgrubszym dżinsom. Kosztuje mniej więcej 350PLN.

Philips typu Azur Pro, model GC4887

Posiada funkcję strażaka. Oznacza, że w przypadku nieużywania żelazka w ciągu kilku minut, samo się ono wyłączy. Dzięki niemu możemy zapomnieć o zamartwianiu się czy wyłączyliśmy żelazko czy jednak o tym zapomnieliśmy. Dodatkowo, urządzenie to wyposażono w strumień pary o silnym natężeniu. Można za jego pomocą prasować pionowo np. zasłony. Jego moc to 3000W w cenie mniej więcej 360PLN.

Philips - GC8735

W tym przypadku "nowością" jest brak konieczności regulacji temperatury. Posiada on dużą parową stację, która dodatkowo posiada na zewnątrz zbiornik na wodę. Sterowanie dostępnymi funkcjami jest na zaawansowanym poziomie. Strumień pary jest ciągły i silny. Wniknie bardzo głęboko w każdy materiał i bezproblemowo usunie zagniecenia. Porównując je do innych pospolitych parowych żelazek, ten model nie tylko wytwarza więcej pary ale i ciśnienie jest na wyższym poziomie. Zbiornik pomieści 1,8 litra wody co równa się blisko 2h prasowania. Nowa technologia zwana OptimalTemp powoduje że żelazko samo "ustawia" temperaturę i nie trzeba się martwić o przypalenie. Jego wygląd jest elegancki i nowoczesny. Kosztuje mniej więcej 980PLN.

Bosch model TDI903231

Chociaż ostatnie, to również ciekawe żelazko. Sama para i ciepło wytwarzane jest tylko podczas trzymania urządzenia w dłoni. Dzięki temu jednocześnie oszczędza się energię elektryczną, pieniądze i zabezpiecza przez przypaleniem tkanin i niepożądanym pożarem. Dodatkowo posiada funkcję Antishine. Polega ona na zapobieganiu tkanin w ciemnych kolorach jak i delikatnym, wybłyszczaniu się. Ma najwyższą moc - aż 3450W. Uporczywe zagniecenia mu nie straszne. Sam zbiornik ma pojemność 400ml. Kosztuje mniej więcej 320PLN.