loader
AGD małe

Jak wybrać odkurzacz automatyczny?

Prawdopodobnie nikt nie lubi odkurzać podłóg. To czynność hałaśliwa i męcząca, więc wiele osób unika jej jak ognia. Wiedzieliście jednak, że są urządzenia, które mogą nas zastąpić? Poznajcie zalety takich odkurzaczy automatycznych i zobaczcie, jakimi wytycznymi się kierować by wybrać taki do domu.

Tutaj dowiesz się:

-jak działa taki robot?
- jak wybrać automatyczny odkurzacz do domu?
- jakie funkcje dodatkowe są dostępne?

Odkurzacz Electrolux - porównanie z innymi modelami.

Jak działa odkurzać automatyczny?

Zastanawia Cię, jak możliwe jest to, że taki odkurzacz samemu jeździ po podłodze? Że widzi przeszkody, które znajdują się na jego drodze i samoistnie trafia do stacji dokującej. To wszystko zawdzięcza on zestawowi czujników, które wykrywają przedmioty, które znajdują się w polu pracy tego urządzenia. To one także wskazują mu w jaki sposób ich uniknąć. Nie musisz się więc obawiać, że takie urządzenie ulegnie zniszczeniu przez schody lub zniszczy twoje ściany.

To jak to urządzenie odkurza też jest banalne. Na jego spodzie jest zestaw szczot, które obracając się wokół swojej osi, wciągają śmieci do pojemnika, który wbudowany jest w odkurzacz. Ten zaś wystarczy tylko opróżnić,a sam robot będzie znowu całkowicie sprawny. Są na rynku także dostępne laptopy, które posiadają także szczotki dodatkowe, znajdujące się na bokach. Te modele będą sobie świetnie radzić z wymiataniem brudu z rogów i różnych kątów do których normalnie taki odkurzacz nie jest w stanie dobrze dotrzeć.

Odkurzacz automatyczny

Czym kierować się podczas wyboru takiego urządzenia?

Ważne jest, by przyjrzeć się odpowiednim parametrom, takim jak:

Czas pracy - najlepiej by był dłuższy niż godzina, ponieważ taki czas mniej więcej jest potrzebny na jeden cykl odkurzania. Warto też pamiętać, że akumulatory się zużywają, więc czas pracy będzie maleć. Dlatego radzimy wybrać urządzenie o czasie, które ma najdłuższy czas wyjściowy.

Czas ładowania - najczęściej jest on od 1 do 3 godzin. Najlepiej wybrać urządzenie o najkrótszym czasie.

Wysokość pracy - od tego parametru zależy czy robot bezproblemowo będzie pokonywać progi pomiędzy pokojami

Pojemność zbiornika - im ona większa, tym odkurzacz może dłużej pracować na jednym zbiorniku

Moc odkurzania - im większa tym odkurzacz będzie wciągać brud z większą siłą

Hałas - warto wybrać model, który będzie jak najmniej uciążliwy dla użytkowników.