loader
Elektronika

Przegląd głośników JBL – rodzaje i zastosowanie

JBL to jedna z najbardziej znanych i szanowanych marek głośników. Jej produkty cieszą się ogromną popularnością. Zarówno słuchawki jak i głośniki z logo tej firmy są rozpoznawalne na całym świecie i wybierane przez użytkowników, którzy chcą otrzymać wysoką jakość dźwięku w przystępnej cenie.

Największą popularnością cieszą się modele bezprzewodowe, które ze względu na swoje kompaktowe rozmiary można bez problemu zabrać na wycieczki czy imprezy w plenerze. 

Maka JBL zajmuje się także produkcją soundbarów i Partyboxów. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym modelom głośników tej firmy i sprawdźmy dlaczego warto je wybrać.

Głośniki Bluetooth JBL – dlaczego warto je wybrać?

JBL to jedna z czołowych firm na rynku sprzedaży głośników bezprzewodowych. Jej produkty zajmują czołowe miejsca na listach sprzedaży. Klienci mogą przebierać wśród dziesiątek różnych modeli, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Podstawową zasadą działania bezprzewodowych głośników JBL jest moduł Bluetooth, za pomocą którego mogą się one łączyć z smartfonami, odtwarzaczami MP3, a nawet telewizorami. 

Głośnik przenośny

Poszczególne modele głośników różnią się od siebie parametrami. Niektóre z nich mogą grać przez kilka godzin, jak np. model JBL GO, inne natomiast potrafią przeżyć całą dobę bez ładowania, jak np. JBL Boombox. Różnorodność głośników JBL sprawia, że klienci bardzo chętnie sięgają po produkty tej marki.

Firma produkuje również głośniki, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. leroy merlin gliwice Są to m.in wodoodporne tuby jak np. JBL Charge, czy JBL Extreme 2. Jeśli jesteśmy kierowcami to z pewnością ucieszymy się z głośników samochodowych tej marki. Niektóre z modeli posiadają także wbudowany mikrofon, dzięki czemu mogą spełniać rolę zestawu głośnomówiącego. Mowa tu np. o modelu JBL Clip, który łatwo przymocować do lusterka lub innego miejsca w samochodzie

Ciekawostka - Czy wiesz, że...?

Głośniki bezprzewodowe najczęściej podłączane są do telefonu. Jeśli jednak nie posiadamy modelu wyposażonego w Bluetooth, to każdy głośnik posiada również złącze jack 3,5mm, dzięki czemu można je podłączyć niemal do wszystkich urządzeń grających.