loader
Elektronika

Tablet jako prezent świąteczny 2018

Aby wybrać tablet, który chce się kupić, trzeba przede wszystkim określić budżet, jaki chce się na niego przeznaczyć. Można wybierać spośród wielu dostępnych modeli z systemem Android, Apple iOS oraz Windows 10. Mają one rożne podzespoły i przekątną ekranu. Przeanalizujmy na kilku przykładach, jaki tablet na prezent świąteczny sprawdzi się najlepiej.

LENOVO Tab 4 8

Tablet Lenovo Tab 4 8 posiada 8-calowy ekran, a obraz wyświetla się na nim w rozdzielczości 1280x800 pikseli. W tym modelu dostępne jest 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Można ją oczywiście rozszerzyć poprzez kartę pamięci typu microSD. Tablet wyposażony jest w akumulator o pojemności 4850 mAh, dzięki czemu można przez cały dzień przeglądać internet – urządzenie wytrzyma i nie rozładuje się zbyt szybko. Jeśli ktoś ma takie życzenie, to zamiast korzystać z wbudowanych głośników, może podpiąć swoje – znajduje się tutaj złącze minijack 3,5 mm. Tablet może posłużyć też przy korzystaniu z nawigacji dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Mamy tu także czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 oraz system Android 7.0 Nougat. Można na nim z powodzeniem wyświetlać filmy z portali, które streamingują multimedia. Oczywiście dostępna jest tutaj funkcja Wi-Fi. Słuchawki bezprzewodowe można podłączyć za pomocą Bluetooth. Cena za ten tablet to ok. 400 zł.

Kruger&Matz EDGE 1080S

Kruger&Matz jest polską firmą, która oferuje różnego rodzaju sprzęty: smartfony, słuchawki, notebooki, tablety. KM EDGE 1080S posiada 10-calowy ekran IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Dzięki temu przeglądanie internetu będzie bardzo wygodne. Znajduje się tutaj także procesor Intel Atom x5-Z8350 – taktuje on na poziomie 1,92 GHz.

Tablet na prezent

Tablet posiada 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Ma bardzo oryginalny system operacyjny, ponieważ pracuje na systemie Windows 10, przez co umożliwia bezproblemowe instalowanie najpopularniejszych aplikacji. Tablet KM EDGE 1080S to idealny sprzęt dla tych, którzy oprócz oglądania multimediów chcieliby na nim jeszcze pracować. Jego bateria ma pojemność 6500 mAh. Jego cena to ok. 750 zł.

Samsung Galaxy Tab S3 T825 LTE

Samsung Galaxy Tab S3 T825 LTE to sprzęt dla bardzo wymagających użytkowników. Posiada on ekran Super AMOLED z przekątną 9,7 cala. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 2048x1536 pikseli. Ma dużo pozytywnych cech, jeśli chodzi o komfort użytkowania oraz wygląd: jest smukły, oryginalnie zdobiony i cechuje się wysoką jakością wykonania. Ma wbudowany procesor Snapdragon 820. Jeśli chodzi o pamięć, to mamy tutaj 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Pamięć wewnętrzną można rozszerzać poprzez wykorzystanie karty microSD. Do łączenia się z internetem służy wbudowany modem LTE. Dodatkowo do tableta dołączany jest rysik S-Pen, dzięki któremu łatwiej się na nim pracuje. Bateria ma pojemność 6000 mAh. Urządzenie pracuje nawet 12 godzin bez względu na włączone aplikacje. System, jaki tu został wykorzystany, to Android 7.0 Nougat. Cena urządzenia to ok. 1900 zł.