loader
Akcesoria domowe

Jak żyć ekonomicznie - korzystaj z gazetek promocyjnych!

Czy warto kupować na zapas?

Oprócz rabatów na poszczególne produkty markety coraz chętniej organizują promocje na ich pakiety. Przykładem może być wspomniana obniżka ceny jednostkowej masła przy zakupie kilku kostek. Przy takich promocjach zachowaj szczególną ostrożność, możesz się bowiem skusić na produkty, których nie potrzebujesz lub nie będziesz w stanie zużyć przed upływem ich terminu przydatności. Dotyczy to zwłaszcza świeżych produktów: jogurtów, mleka, serów czy pieczywa. Obniżki tego typu sprawdzą się z kolei przy żywności takiej jak makaron, ryż albo konserwy. Takie produkty bez problemu możesz przechować dłużej, warto zatem wykorzystać okazję do zaoszczędzenia na ich zakupie.

ceny produktów

Planuj i porównuj

Oferty najpopularniejszych sieci marketów z reguły są bardzo zbliżone. W wielu z nich otrzymasz podobne produkty w podobnych cenach. Asortyment przeceniony stale się zmienia, dzięki czemu w różnych sklepach objęte są inne towary. Przeglądając gazetki promocyjne z kilku określonych marketów, możesz ustalić menu na cały tydzień, bazując wyłącznie na przecenionych produktach. To doskonała metoda na prowadzenie bardziej ekonomicznego, a jednocześnie poukładanego życia. Przed zakupami sezonowymi, a właściwie odnawianiem garderoby, warto zobaczyć aktualne promocje.

Ekonomiczne życie – co w ten sposób zyskasz?

Kupując wyłącznie produkty przecenione i z ustalonej wcześniej listy, jesteś w stanie zaoszczędzić dużą sumę. Wyobraź sobie, że oszczędzasz 5 zł każdego dnia. Po tygodniu kwota rośnie do 35 zł, po miesiącu wynosi już ok. 150 zł, a w skali roku możesz uzyskać w ten sposób 1825 zł. Po roku ekonomicznego życia możesz zatem wybrać się na zagraniczną wycieczkę, by po powrocie zacząć oszczędzać na kolejny cel. Powodzenia!